• Grupa PINO
  • Prv.pl
  • Patrz.pl
  • Jpg.pl
  • Blogi.pl
  • Slajdzik.pl
  • Tujest.pl
  • Moblo.pl
  • Jak.pl
  • Logowanie
  • Rejestracja

Zarabianie Na Wakacjach - kursy i poradniki dla ludzi w branży turystycznej.

Chcąc dzielić się naszym ponad 10 letnim doświadczeniem, stworzyliśmy tego bloga i kursy dla wychowawców kolonii, kierowników kolonii, animatorów etc. (poniżej pełna lista kursów). Wszystkie nasze kursy i artykuły są oparte na naszym doświadczeniu w pracy, zatem u nas znajdziesz czysto-praktyczną wiedzę. Więc czytaj, ucz się, zdobądź uprawnienia na jednym z naszych kursów i zacznij zarabiać na wakacjach! Wszystkie nasze kursy: - https://organizatorturystyki.pl/ - https://kursprzewodnik.pl/ - https://przewodnikterenowy.pl/ - https://kursprzewodnikmiejski.pl/ - https://www.ewychowawca.pl/ - https://www.kierownikkolonii.pl/ - https://kierownikwycieczek.pl/ - https://www.animatorczasuwolnego.pl/ - https://animatorsportuirekreacji.pl/ - https://opiekunwycieczek.pl/ - https://www.erezydent.pl/ - https://kurspilotwycieczek.pl/

Kategorie postów

  • artykuły: animator czasu wolnego (2)
  • artykuły: animatot sportu (1)
  • artykuły: kierownik kolonii (2)
  • artykuły: opiekun wycieczek (1)
  • artykuły: przewodnik terenowy (1)
  • artykuły: przewodnik turystyczny (1)

Strony

  • Strona główna
  • Księga gości

Linki

  • kursy, szkolenia
    • Kurs organizatora turystyki

Skąd bierze się potrzeba do uprawiania...

Zainteresowanie turystyką i chęć podróżowania wynika z różnych czynników. W naszym artykule zaprezentujemy, co kieruje ludzi do odkrywania nowych miejsc i poznawania innych kultur. Przedstawimy również inne aspekty związane z motywacją do uprawiania turystyki, które mogą pomóc w zrozumieniu tego zjawiska.

Zawsze aktualne jest pytanie, skąd bierze się motywacja do podróżowania. Ludzie podejmują aktywności z powodu niewypełnionych potrzeb, które próbują zaspokoić. Jednocześnie, człowiek jest świadomy i ma cel, tworząc cele i opracowując środki do ich osiągnięcia, wynikające z własnych potrzeb. Wybór podróży jest podejmowany po uświadomieniu sobie własnych potrzeb i określeniu celów. Przed rozpoczęciem podróży dochodzi do przygotowań zarówno techniczno-organizacyjnych, jak i psychicznych, które można nazwać dojrzewaniem do podróży. Podjęcie decyzji o podróży oznacza również akceptację faktu opuszczenia swojej rutynowej rzeczywistości związanej z pełnionymi rolami i funkcjami społecznymi.

 

 

Skąd bierze się potrzeba podróżowania?

Podróżowanie jest popychane przez wiele różnych powodów. Ludzie mogą decydować się na podróżowanie, ponieważ chcą się zrelaksować lub szukają nowych miejsc do zwiedzania. Mogą również chcieć nawiązać nowe znajomości, zdobyć przyjaciół lub oderwać się od swojego codziennego miejsca zamieszkania. Czasami ludzie podejmują podróże zgodnie z obecnymi trendami w danej miejscowości lub kraju, normami lub stylem życia panującym w danym środowisku lub rodzinie.

Podróżowanie może być również impulsem do opuszczenia bezpiecznej i znanej rzeczywistości na rzecz niepewnej i nieznanej. Kiedy rozpoczynamy podróż, znajdujemy się w podwójnie skomplikowanej sytuacji. Z jednej strony, jesteśmy wolni od codziennych obowiązków i mamy możliwość realizacji naszych celów, ale z drugiej strony, musimy znaleźć nową stymulację, aby zastąpić tę, którą zostawiliśmy za sobą. Ta sytuacja sprzyja wytworzeniu specyficznego stanu emocjonalnego, charakteryzującego się radosnym i bezkrytycznym oczekiwaniem na wspaniałe przeżycia i wydarzenia, które jeszcze przed nami. Turystyka jest źródłem nowych, atrakcyjnych doznań emocjonalnych, które wynikają nie tylko z poznawania nowych miejsc, ale również z atrakcyjności różnych form aktywności, takich jak obozy, żeglowanie, kajakarstwo, obozy jeździeckie, itp. Turystyka dodaje urozmaicenia monotonii życia, jest okazją do odprężenia psychicznego i zaspokojenia potrzeb nowych przeżyć, które można zaprogramować w czasie wycieczki.

Obserwacje zachowań turystów przekonują również o ich potrzebie przeżyć estetycznych. Przykładem mogą być tłumy ludzi na plaży podziwiających zachody słońca, piękne góry, wodospady, jesienne kolory lasu oraz widowiska świetlno-dźwiękowe w zabytkowych obiektach. Udział w grupie turystycznej daje możliwość wejścia w nowe środowisko, gdzie nie obowiązuje hierarchia charakterystyczna dla środowiska pracy. W tych nowych warunkach mamy możliwość pełnienia innych ról społecznych, co przyczynia się do naszej samorealizacji i podniesienia naszego poczucia własnej wartości. Wspólne wędrowanie, szczególnie podczas wycieczek krajoznawczych lub bardziej zaawansowanej turystyki, takiej jak obozy, wędrówki górskie czy spływy kajakowe, często prowadzi do utworzenia silnych więzi emocjonalnych między uczestnikami. Te więzi tworzą się poprzez wspólne zachowania w grupie i wspólne działania. Istnieje również różnica w tym, jak turystyka zaspokaja potrzeby kontaktów społecznych i przynależności grupowej w zależności od wieku uczestników. Na przykład dla uczniów, wycieczki grupowe mogą być okazją do zabawy i wyżycia się, podczas gdy dla dorosłych, zwłaszcza samotnych, wspólne wycieczki i spędzanie urlopu dają szansę na kontakt z innymi ludźmi, uniknięcie samotności i ciekawe spędzanie czasu wolnego.

W dzisiejszych społeczeństwach istnieje duża rywalizacja i konkurencja. Wiele osób jest narażonych na stres neurotyczny. Jednak w grupie turystycznej, która jest połączona luźnymi więzami, kontakty społeczne nie muszą być obciążane rywalizacją. Udział w takiej grupie może dawać poczucie bezpieczeństwa i zwiększać atrakcyjność samej grupy. Motywacja odgrywa rolę w sterowaniu naszym zachowaniem, aby osiągnąć określony cel. Zależy od niej kierunek naszych działań, a także ilość energii, jaką jesteśmy gotowi poświęcić, aby ten cel osiągnąć.

Motywacja może być dynamiczna i podlegać zmianom. Kiedy zaczynamy podróżować, często pojawiają się inne motywy niż te, które będą nas później skłaniać do kontynuowania tej aktywności. Na przykład dla młodszych turystów typowe będą motywy poznawcze lub towarzyskie, podczas gdy osoby starsze będą szukać podróży jako źródła wypoczynku i relaksu. Motywacja może być określana przez dwa kluczowe czynniki - kierunek i natężenie. Kierunek motywacji odnosi się do celu, do którego dążymy, podczas gdy natężenie motywacji opisuje siłę lub wielkość motywu. Siła procesu motywacji zależy od zdolności do odrzucenia konkurencyjnych motywów, na przykład decydujemy się na podróż, mimo że w tym samym czasie jest transmitowany ważny mecz piłkarski, który również nas interesuje. Wielkość motywu odnosi się do własności, która wpływa na rozmiar oczekiwanego wyniku, na przykład jeden turysta może być zadowolony z standardowego programu zwiedzania miasta, podczas gdy inny będzie narzekał na jego powierzchowność.

 

 

Zapisz się na kurs kierownika wypoczynku

25 sierpnia 2023   Dodaj komentarz
artykuły: kierownik kolonii   kierownik kolonii   kurs kierownika kolonii   uprawianie turystyki   poradnik dla kierownika kolonii   turystyka  
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz

Henc.pl | Blogi